O nás

Naši kluci, kteří si na puťáku čtou popis cesty - Jindřichovice 2018
Naši kluci si na puťáku čtou popis cesty - Jindřichovice 2018

Jsme Tyfloturistický oddíl z.s. (zapsaný spolek) fungující jako nezisková organizace pro osoby se zrakovým nebo kombinovaným postižením.

Naše organizace čítá až 40 dobrovolníků, vytvářejících aktivity pro děti se zrakovým či kombinovaným postižením ve všech ročních obdobích. Pořádáme jarní prázdniny na běžkách, v květnu sjíždíme vodu, v létě jezdíváme na tábor, o podzimních prázdninách poznáváme nová místa, víkendy věnujeme turistice a pravidelně se scházíme s žáky Školy Jaroslava Ježka pro zrakově postižené.

Ano, nevidomé děti opravdu jezdí na vodu a na běžky, to je skvělé, že? Tyto aktivity zvládají v doprovodu proškolených dobrovolníků.

Akce, které pořádáme, mají u zúčastněných obrovský úspěch, to vede k tomu, že se akcí účastní již relativně stálá skupina dětí. Všechny naše aktivity dokumentujeme a sdílíme na stejnojmenné facebookové stránce a na instagramu, stejně tak zde najdete aktuální informace týkající se budoucích akcí. 

 
 
Najdete nás také na Facebooku a na Instagramu:
tyfloturistickyoddil na Instagramu
Tyfloturistický oddíl z.s. na Facebooku
 

Jak to začalo

Počátky turistického kroužku sahají do konce sedmdesátých let, kdy skupina mladých lidí začala vytvářet program pro volný čas zrakově postižených dětí. Prostřednictvím her rozvíjela schopnosti postižených dětí, pomáhala jim překonávat životní bariéry a zapojit se mezi zdravé děti. Vedoucí - dobrovolníci se začali s dětmi pravidelně scházet a pořádat pro ně víkendové akce a tábory. Naše Občanské sdružení pro podporu Tyfloturistického oddílu, nově Tyfloturistický oddíl z.s, v této tradici pokračuje. Sdružení vzniklo na začátku roku 1998, aby pomáhalo zajistit prostředky na všechny projekty oddílu. 

Organizace našeho spolku

Jako každý spolek pořádáme pravidelné valné hromady, kde se rozhoduje o základních pravidlech a směřování našeho spolku. Volíme předsedu, užší radu a revizní orgán. 

Kontakty na členy Rady najdete v sekci Kontakty.